PAGE ID: 0

Ehitus- ja paigaldustööd


Ehitus- ja paigaldustööde kindlustamise eesmärk on vähendada ehitustööde käigus tekkivaid varalisi riske ning taastada kahjujuhtumi korral kahjueelne olukord. Ehitus- ja paigaldustööde kindlustus on spetsiaalselt ehitustegevuse tarbeks ehitajale või tööde tellijale mõeldud toode, kus pakutakse kindlustuskaitset koguriskikindlustuse põhimõttel.

Seesami ehitus- ja paigaldustööde kindlustuse võimalused

Seesami ehitus- ja paigaldustööde kindlustuse võimalused

Kindlustamisele kuuluvad ehitus- või paigaldustööd ja ehitamisega seotud abivahendid. Kui ehitustööde kindlustussumma võrdub ehitustööde lõpliku maksumusega, siis töövahendite ja ajutiste ehitiste puhul on kindlustussummaks kulumi võrra vähendatud soetamisväärtus ehk vara päevaväärtus.

Renoveerimisel ei tohiks unustada, et ehitustööd võivad olemasolevat hoonet kahjustada. Olemasoleva hoone võib kaasata sõlmitavasse kindlustuslepingusse, kui ehitustegevusest tingitud kahju ei hüvitata just ehitise omaniku kindlustuslepingu alusel. Lisaks eeltoodud varakindlustusele on lepingusse võimalik lisada vastutuskindlustuse ning kahjujuhtumi järgselt tööde kiirendamisest tingitud ületundide ja öötööga seotud kulud.

Ehitustööde olemusest lähtuvalt võib leping hõlmata konkreetset ehitusobjekti või töid, mis tehakse etteantud ajaperioodi sees, tavaliselt ühe aasta jooksul. Peamiselt kindlustatakse „suuremad” ehitustööd objektikeskselt ning „väiksemad” aastase kindlustamise põhimõttel. Kuidas määratleda mõisteid „suur” või „väike”, jäägu iga ettevõtte enda otsustada.

Soovin kindlustada


Ehitus- ja paigaldustööde kindlustuse (CAR) sooviavaldused:


Ehitus- ja paigaldustööde kindlustuse (CAR) tingimused:


Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.