PAGE ID: 11
Uudised

3 põhilist viga, mida reisikindlustuse sõlmimisel tehakse

[Jonatan Jõks | 15.11]

Igal aastal välismaale puhkust nautima suunduvad inimesed sõlmivad küll kindlustuslepingu, kuid pealiskaudse tingimustesse süvenemise tõttu võivad hoopis hüvitisest ilma jääda.

Tavaliselt tähendab reisikindlustus tervisekindlustust, mis hüvitab inimese ootamatu haigestumise või õnnetusest tingitud tervisekulud. Lisaks saab soovi korral reisikindlustusele juurde osta ka pagasi- ja reisitõrkekindlustuse. Et saaksid rahuliku südamega puhkust nautida, reastas Seesami reisikindlustuse tootejuht Jonatan Jõks põhilised vead, mida inimesed reisikindlustuse sõlmimisel teevad.

Ebapiisav süvenemine kindlustustingimustesse

Üsna tihti vormistatakse kindlustus vaid formaalselt ja tingimustesse süvenemata.

See võib tekitada aga olukorra, kus õnnetuse puhul pole kindlustuskaitse või kaitse piirmäär piisav olukorra lahendamiseks. Kui suusareisil juhtub õnnetus ja kannatajal puudub ohtliku harrastuse lisakaitse, siis tavalise reisikindlustuse abikäest siinkohal ei piisa. Või ostab inimene meditsiiniabi kindlustuskaitse, kuid tegelikult tahab, et tal oleks kaetud ka haiguse tõttu reisi ära jäämine või pagasi vargus.

Kindlasti tuleb lepingutingimused läbi lugeda, et olla kursis, millised sündmused on kindlustusjuhtumiks ning mida nende korral hüvitatakse. Kui midagi jääb arusaamatuks, siis tasub küsida kindlustuse müüjalt selgitust.

Reisiiseloom ja kindlustussumma ei klapi

Ravikulud on maailma eripaigus väga erinevad, mistõttu tuleks kindlustussumma valikul sellega arvestada. Näiteks Euroopast välja minnes ei piisa sellest summast, millega eelmisel aastal Rootsis käisid. Ameerikas või Austraalias turvaliseks reisimiseks võiks valida kindlustussumma 200 000 eurot.

Reisitõrke kindlustussummat valides tuleks esialgsed reisikulud kokku lüüa ja mõelda ka sellele, kui palju võib maksma minna uute piletite ostmine, kui reis katkestatakse või on vaja pileteid teisele lennule.

Paljud reisijad alahindavad ka endaga kaasas oleva vara väärtust. 300 eurot reisija kohta jääb väheks, kui reisijal on lisaks riietele kaasas ka uuem nutitelefon või fotokaamera.

Kindlustussumma tasub valida varuga, sest vaid siis saad kindel olla, et oled ootamatusteks 100% valmis.

Leping tuleks sõlmida võimalikult ruttu

Kõige levinum viga on aga see, et reisikindlustuse ostmisega venitatakse. Seda viga teevad sageli ka kindlustustöötajad ise. Tegelikult tuleks kindlustus vormistada koheselt pärast reisi ostmist või miks mitte ka enne. Hinnad ei lähe odavamaks ning mida varem leping sõlmitakse, seda rohkem väärtust tegelikult klient saab, sest kate kehtib siis pikemat aega. Heaks näiteks on hiljutine juhtum Bali vulkaaniga. Inimesed, kes ostsid kindlustuskaitse reisi broneerides ja valisid juurde looduskatastroofide riski, ei pidanud muretsema võimaliku vulkaanipurske tõttu reisi muutumise või ära jäämise pärast. Aga need, kes ootasid sõlmimisega, kuni vulkaan aktiviseerus, ei saanud tegelikult enam sobivat lepingut sõlmida, sest selleks hetkeks oli risk juba hoopis teine. Sama põhimõte kehtib ka haigestumise puhul.Töötaja tervis, kelle mure?

[Marit Raag | 10.06]
Vandaalid tegutsevad: lõhkised rehvid ja liimised lukuaugud

[Taavi Ottoson, Dagmar Gilden | 16.02]Parklates saab viga paarkümmend inimest aastas

[Jaanika Käärst, Ly Jõhvik | 12.03]

Mida teha metsloomaga kokkupõrke korral?

[Liljan Männiste | 07.10]Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.