PAGE ID: 11
Uudised

Compensa Vienna Insurance Group ja Seesam Insurance AS ühinesid Baltikumis

[01.07.2020 :]

Kahjukindlustusseltsid Compensa Vienna Insurance Group, ADB ja Seesam Insurance AS ühinesid asjakohaste ametkondade loal ning alates 1. juulist tegutsevad nad Compensa Vienna Insurance Group nime all. Ettevõtte peakontor asub Leedus ning filiaalid Lätis ja Eestis. Eesti filiaal jätkab tegutsemist Seesami kaubamärgi all. 

Ühinemisega võttis Compensa Vienna Insurance Group üle Seesami vara, õigused ja kohustused. Compensa Services LT ja Compensa Services LV kindlustusagentuuride ettevõtted ühendati samuti Compensa Vienna Insurance Groupiga.

Äsja ühinenud ettevõtte juhatuse esimees on Compensa Vienna Insurance Groupi tegevjuht Deividas Raipa. Teised juhatuse liikmed on finantsjuht Nicolas Mucherl ja ettevõtte Eesti filiaali juht Andri Püvi. Läti filiaali juhib Aigars Freimanis.

Ühinenud ettevõtete aktsionär Vienna Insurance Group näeb Baltikumi turus märkimisväärset pikaajalist kasvupotentsiaali ning on seetõttu teinud viimastel aastatel siinses piirkonnas suuri investeeringuid. Hetkel on 25-protsendilise turuosaga VIG Baltimaade turuliider. Grupil on põhjalikud teadmised kindlustusteenuste digiteerimise ja elektroonilises ruumis teenuste pakkumise kohta. Vienna Insurance Groupi esindajate sõnul aitab Compensa Vienna Insurance Groupi ja Seesami ühendamine tugevdada ettevõtte positsiooni piirkonnas veelgi, optimeerides kasvu ja suurendades konkurentsivõimet ning rakendades kindlustusvaldkonnas saadud kogemusi.

„Pikaajalise Baltimaade kogemusega Compensa Vienna Insurance Group ja Seesam on teeninud nii era- kui ka äriklientide usalduse. Ettevõtete ühendamisega oleme saanud kaks korda suuremaks ja tugevamaks – meie turuosa piirkonnas on kasvanud 12,2 protsendini. Kahe ettevõtte kogemused ja teadmised võimaldavad meil pakkuda oma klientidele veelgi vajalikumaid kindlustuslahendusi. Pöörame erilist tähelepanu elanike vara kaitsele ning väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete vajadustele. Loodame, et pakutavate kindlustustoodete järjepideva täiustamise ja tarbimiskogemuse parendamise kaudu jätkame edukat kasvu ja oma turuosa suurendamist,“ ütles Compensa Vienna Insurance Groupi juhatuse esimees Deividas Raipa.

Raipa märkis, et kahe ettevõtte ühinemine laiendab nii era- kui äriklientidele pakutavate kindlustusteenuste valikut. Eraklientidele hakatakse pakkuma igakülgset isiklikku ja vara kaitset, samal ajal kui äriklientidele hakatakse pakkuma ulatuslikku kaitset nii ettevõttele kui ka selle töötajatele.

Eestis võttis Compensa Vienna Insurance Group ühinemisega üle kõik Seesam Insurance ASi õigused ja kohustused, kliendilepingud, kindlustusportfellid, töötajad ja varad. Kõik kehtivad lepingud jäävad kehtima nendes sätestatud tingimustel ja Seesami eeskirjade kohaselt.

Eelmisel aastal kasvas Compensa Vienna Insurance Groupi äritegevus piirkonnas 15,3 protsenti, kindlustusmaksed ulatusid 84,7 miljoni euroni ning klientidele maksti kahjude eest hüvitist 41,4 miljonit eurot, mis on võrreldes aasta varasemaga peaaegu 35 protsenti rohkem.

Samal ajal kasvasid Seesami kindlustusmaksed Baltimaades 20,3 protsenti ning ulatusid 86,6 miljoni euroni. Klientidele hüvitati kahjusid võrreldes aasta varasemaga 18,7 protsenti rohkem ehk 43,9 miljonit eurot.

Pärast ühinemist töötab Leedu peakontoris 390 ning Läti ja Eesti harukontorites vastavalt 270 ja 183 inimest.

Ettevõttest Compensa Vienna Insurance Group
Compensa Vienna Insurance Group on Leedus registreeritud aktsiaselts, mis alustas Baltimaades tegevust 1. jaanuaril 2016. Enne 2016. aastat oli ettevõte Leedus alates 2010. aastast tegutsenud Poola kahjukindlustusseltsi Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group Leedu filiaal.

Ettevõttest Vienna Insurance Group
Vienna Insurance Group (Wiener Versicherung Gruppe) on juhtiv kindlustuskontsern Austrias ning Kesk- ja Ida-Euroopas. Ligikaudu 50 kindlustusseltsi 30 riigist moodustavad pikaajaliste traditsioonidega, tugevate kaubamärkide ja tihedate kliendisuhetega kontserni. Vienna Insurance Groupi (Wiener Versicherung Gruppe) enam kui 25 000 töötajat hoolitsevad enam kui 22 miljoni kliendi igapäevaste vajaduste eest. Vienna Insurance Groupi aktsiad on Viini börsil noteeritud alates 1994. aastast ja neile on rahvusvaheliselt tunnustatud reitinguagentuur Standard & Poor’s andnud stabiilse väljavaatega A+ reitingu. See on Viini börsi juhtiva indeksi ATX kõigi ettevõtete parim hinnang. Vienna Insurance Group (Wiener Versicherung Gruppe) teeb tihedat koostööd Kesk- ja Ida-Euroopa suurima jaepangaga Erste Group.

Andmekaitsest
Pärast ühinemist on isikuandmete töötlejaks Compensa Vienna Insurance Group, mis töötleb enne ühinemist Seesam Insurance'i, Compensa Services LT ja Compensa Services LV töödeldud isikuandmeid. Ettevõte tagab, et isikuandmeid töödeldakse vastutustundlikult ja turvaliselt vastavalt kõikidele juriidilistele nõuetele. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiab Compensa Vienna Insurance Groupi kodulehelt www.compensa.lt ja www.seesam.ee.Töötaja tervis, kelle mure?

[Marit Raag | 10.06]


Vandaalid tegutsevad: lõhkised rehvid ja liimised lukuaugud

[Taavi Ottoson, Dagmar Gilden | 16.02]Parklates saab viga paarkümmend inimest aastas

[Jaanika Käärst, Ly Jõhvik | 12.03]

Mida teha metsloomaga kokkupõrke korral?

[Liljan Männiste | 07.10]Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.