PAGE ID: 11
Uudised

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal brutokindlustusmakseid Baltikumis 22% võrra

[Deividas Raipa | 05.05]

Möödunud aastal kasvasid Compensa Vienna Insurance Groupi brutokindlustusmaksed Baltikumis 21,6%, küündides 208,6 miljoni euroni. Leedus ulatus kindlustusmaksete maht 93 miljoni, Lätis 65,8 miljoni ja Eestis 49,8 miljoni euroni. Ettevõtte turuosa püsis Baltikumis 11,2% juures.

„Kuigi muutunud geopoliitiine olukord on tugevalt mõjutanud majandust, finantsturge ning ka kindlustusvaldkonda, õnnestus meil möödunud aastal olukorraga hästi kohaneda ja seitsmendat aastat järjest ka kasvu näidata, täites samal ajal oma strateegiaprogrammi „Compensa 24“. Ületasime eesmärgid tänu ettevõtte keskendunud ja professionaalsetele töötajatele ning muidugi lojaalsetele klientidele. Hetkel mõjutavad välised tegurid kindlustusäri küll üha vähem, ent jälgime siiski pidevalt olukorda, et vajadusel muutusteks valmis olla, “ ütles Compensa Vienna Insurance Groupi juhatuse esimees Deividas Raipa.

Kui 2021. aastal oli Compensa Vienna Insurance Groupi maksueelne kasum Baltikumis 8 miljonit eurot, siis aasta hiljem 3,8 miljonit. Raipa sõnul mõjutas kasumi langust eelkõige rekordiline inflatsioon, mis mõjutas otseselt nõuete suurust. Hinnatõus mõjutas lisaks nõuetele ka kindlustusmakseid ja nõuete halduskulusid. 

“Kuigi ettevõtte jaoks on oluline saavutada kasvu ja kasumlikkuse eesmärke, on meie kohustused kodumajapidamiste ja ettevõtete ees seoses hüvitiste väljamaksmisega sama olulised. On hädavajalik, et jääksime stabiilseks ja usaldusväärseks partneriks igas olukorras. Seetõttu on meie roll ekspertidena ja nõustajatena praeguses majanduslikus olukorras veelgi olulisemaks muutunud,” ütles Deividas Raipa.

Compensa Vienna Insurance Group lahendas eelmisel aastal Baltikumi klientide nõudeid summas üle 128 miljoni euro, mis oli 29,7 miljoni euro võrra rohkem kui 2021. aastal. Kõige märkimisväärsem kasv toimus tervishoiu ja transpordi segmendis, kuid kõige suuremad rahuldatud nõuded ulatusid 1,6 miljoni euroni Leedu varakindlustuse segmendis.

2022. aastal olid Compensa Vienna Insurance Groupi kõige olulisemad ja kiiremini kasvavad segmendid tervise-, vara- ja transpordikindlustus. Tervisekindlustus oli jätkuvalt suurima kasvuga segment, kasvades poole võrra. Paljudes ettevõtetes on tervisekindlustus üks väärtuspakkumise osasid ning teatud tööstusharudes on see kujunenud lausa turustandardiks. See viis 2022. aastal tervisekindlustuse turul peaaegu 40% kasvuni. Varakindlustuse segment oli 24,4% kasvuga teisel kohal ning Compensa Vienna Insurance Group säilitas Balti riikides ärikinnisvara valdkonnas 21% turuosaga juhtpositsiooni. Paljud varakindlustuse valdkonna kliendid järgisid soovitust suurendada kindlustussummasid, kaitstes end täies ulatuses ja vältides alakindlustatuse riski. Transpordikindlustuse segment kasvas eelmisel aastal 16,1%.

Compensa Vienna Insurance Groupi ainuaktsionäri Vienna Insurance Groupi kindlustusmaksete kogumaht tõusis 2022. aastal 12,6 miljardi euroni (+14,1%) ja kontserni kasum enne maksustamist 562 miljoni euroni (+10%).

Compensa Vienna Insurance Group on Leedus registreeritud kahjukindlustusselts, millel on filiaalid Lätis ja Eestis. Eestis tegutseb ettevõte kaubamärgi Seesam kindlustus all.
 Töötaja tervis, kelle mure?

[Marit Raag | 10.06]
Vandaalid tegutsevad: lõhkised rehvid ja liimised lukuaugud

[Taavi Ottoson, Dagmar Gilden | 16.02]Parklates saab viga paarkümmend inimest aastas

[Jaanika Käärst, Ly Jõhvik | 12.03]

Mida teha metsloomaga kokkupõrke korral?

[Liljan Männiste | 07.10]Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.