PAGE ID: 11
Uudised

Compensa Vienna Insurance Group on 2021. aasta Leedu finantsettevõtete edetabelis esimesel kohal

[05.10]

Kahjukindlustusettevõte Compensa Vienna Insurance Group pälvis ajalehe Verslo žiniose koostatud 2021. aasta Leedu finantsettevõtete edetabelis esimese koha. Eelmisel aastal kasvas Compensa Vienna Insurance Groupi kindlustusmaksete maht 44,5% ja brutokasum lausa 357,4% võrra.

„Me oleme selle tunnustusega väga rahul ja uhked. Compensa Vienna Insurance Group on jahtinud esikohta alates 2016. aastast. Selle aja jooksul on ettevõte oma kindlustusmaksete mahtu peaaegu kolmekordistanud, kinnitanud ettevõtte varakindlustuse segmendis tugevalt kanda ja kasvatanud püsiklientide arvu. 2020. aasta tulemusi parandas edukas ühinemine Seesam kindlustusega ja ettevõtte keskendumine pandeemiast tingitud raskuste ületamisele,“ rääkis Compensa Vienna Insurance Groupi juhatuse esimees ja peadirektor Deividas Raipa.

Turul oli katsumusterohke aasta

Eelmise aasta üleilmse pandeemiaga kaasnesid paljud katsumused, kuid konkurentsitihe kindlustussektor suutis nendega toime tulla, sest võrreldes muu finantssektoriga oldi uute töötingimustega kohanemisel, tõhusamate lahenduste leidmisel ning heade tulemuste saavutamise eesmärgil kulude optimeerimisel dünaamilised ja paindlikud.

Balti riikide kahjukindlustusturg kahanes vaid pisut üle 3%. Seda suundumust tõukasid tagant kahanev veose- ja reisikindlustussektor, samal ajal kui kõik teised kindlustussegmendid olid tõusuteel. See tähendab, et nii era- kui ka ärikliendid mõistavad kindlustusteenuse olulisust ja eeldatavasti on pandeemiast tingitud turu kokkutõmbumine ajutine.

Strateegiline otsus on ellu viidud

2020. aastal ei ületanud Compensa Vienna Insurance Group mitte ainult pandeemiast tingitud raskused, vaid viis ellu ka strateegilise otsuse ühendada kaks Balti riikides tegutsevat kahjukindlustusettevõtet: Seesam kindlustus ja Compensa Vienna Insurance Group.

„Nende äriühingute eduka ühendamisega koondasime kogu oma kogemuse, pädevuse ja head tavad, et muuta protsessid sujuvamaks ja pakkuda klientidele rohkem kindlustuslahendusi. Selle tulemusena kasvatasime kindlustusmaksete mahtu ja oma turuosa,“ rääkis Raipa.

Pärast ühinemist kasutas Compensa Vienna Insurance Group ära võimalusi tihedamaks koostööks ja integratsiooniks kõigis kolmes Balti riigis, et tugevdada oma positsiooni. Compensa Vienna Insurance Groupi kogutud kindlustusmaksete maht küündis Leedus 2020. aastal 56,9 miljoni euroni ja kasvas võrreldes 2019. aastaga 23,5%. Lisaks kasvas kindlustusmaksete maht Lätis 36,3 miljoni euroni (38,4% kasv), samas kui Eestis oli vastav näitaja 29,1 miljonit eurot (135,9% kasv võrreldes eelmise aastaga).

Raipa rõhutas kasvu saavutamise juures jätkusuutlikkuse olulisust: „Me areneme pidevalt ning parandame riskijuhtimist, hinnastamist ja segmenteerimist, hallates ühtlasi oma kahjusid, et tagada tooteportfelli tasakaalustatus ja nii turuosa kui ka kasumlikkusega seotud eesmärkide saavutamine. Edukas ühinemine on pikaajalist tööd ja meeskonda veelgi tugevdanud – 2020. aastal õnnestus meil jõuda oma äritegevuses lõpuks kasumi teenimiseni.“

Järjepidev töö eesmärgi saavutamiseks

Sel aastal on pandeemia ja ebakindlusperiood jätkunud, sellepärast on Compensa Vienna Insurance Group püüelnud järjepidevalt Balti riikide kolme parima ettevõtte sekka.

„Me näeme seoses oma uute harjumustega nii võimalusi kui ka katsumusi – kui pandeemia alguses pidas enamik inimesi sunnitud üleminekut digiruumi ajutiseks lahenduseks, on nüüd selge, et silmast-silma osutatavate ja kaugteenuste kombineerimisega jätkatakse ka pärast piirangute tühistamist. Me täiustame oma protsesse ka edaspidi, et saaksime pikemas perspektiivis tagada kvaliteetse teenuse ja kahjukäsitluse nii, et see oleks meie klientide jaoks turvaline ja mugav,“ rääkis Raipa.

Ühinemine mõjutab endiselt ka  tänavusi tulemusi. 2021. aasta esimeses pooles küündis Compensa Vienna Insurance Groupi turuosa Leedus 10,5%ni (2020. aasta esimeses pooles 7,6%) ja Balti riikides 11%ni (2020. aasta esimeses pooles 6,1%). Compensa Vienna Insurance Groupi kindlustusmaksete maht kasvas 2021. aasta esimesel poolel Leedus 46,2% ja Balti riikides 88,8%. Lisaks suurenes Balti riikide põhise tegevuse kasumlikkus 402,4% võrra.

2021. aasta ettevõtete edetabeli koostamise metoodika

2021. aasta parimate ettevõtete edetabeli koostamisel seadis Verslo žinios sektori suurimad äriühingud järjekorda üheksa näitaja alusel: 2020. aasta hinnanguline tulu (kindlustusettevõtetele tehtud kindlustusmaksete summa), brutokasum, kasumlikkus, muutused tulus, muutused brutokasumis, kasum töötaja kohta, muutused varade tootluses, äriühingus makstava palga ja samas valdkonnas tegutsevate äriühingute keskmise palga suhe ning Verslo žiniose lugejate negatiivne või positiivne tähelepanu.Töötaja tervis, kelle mure?

[Marit Raag | 10.06]
Vandaalid tegutsevad: lõhkised rehvid ja liimised lukuaugud

[Taavi Ottoson, Dagmar Gilden | 16.02]Parklates saab viga paarkümmend inimest aastas

[Jaanika Käärst, Ly Jõhvik | 12.03]

Mida teha metsloomaga kokkupõrke korral?

[Liljan Männiste | 07.10]Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.