PAGE ID: 11
Uudised

Kindlustaja: varakevadine sulalumi seab ehitised ohtu

[Dagmar Gilden | 15.03.2018 :]

Varakevadele iseloomulikud vahelduvad temperatuurid ja ilmastikuolud muudavad katustele kogunenud lume raskeks ja vesiseks ja see seab tõsiselt ohtu katusekonstruktsioonid, majafassaadi ja siseviimistluse.

Seesami esindaja sõnul loodavad inimesed kevade lähenedes ilmataadi lahkusele ega pea vajalikuks lumekoristusega tegelemist. Küll aga on just sulailm, vihm ja lörts need, mis lumekoormust võivad mitmekordistada ning suured kahjunumbrid on tõestuseks, et kevadine sula võib majadele õnnetult lõppeda.

„Tihti imbub kevadine lumesulamisvesi läbi konstruktsioonide ja kahjustab sellega siseviimistlust. Hullemal juhul pääseb vesi aga konstruktsioonide vahele ja teeb korralikult kahju puitkonstruktsioonile. Seesami varasemate aastate kogemus näitab, et sulamisvee põhjustatud siseviimistluse kahju suurus on keskmiselt 3000€. Tõsised konstruktsioonikahjud aga ulatuvad üle 20 000€. Kokkuvõttes sõltub paljugi talvest, hoone ehituslikust kvaliteedist ja sellest, kuidas vesi majja imbub. Olulist rolli mängib ka see, mis hetkel kahju märgatakse,“ rääkis sulalume põhjustatud kahjudest Seesami varakindlustuse tootejuht Dagmar Gilden.

Õigeaegne lumetõrje päästab halvimast

Kindlustaja sõnul kujutab eramajadele, suvilatele ja väiksematele kõrvalhoonetele raskeks muutunud sulalumi nõnda suurt ohtu, et võib lõppeda katusekonstruktsiooni purunemisega. Levinud on ka olukorrad, kus talvise tuisuga on lumi pööningule pääsenud ning sulades põhjustanud veekahjusid kogu majale. Hullemal juhul võib talveks hooleta jäetud vanadele suvilatele ja kõrvalhoonetele aga lumevaip lausa kokkuvarisemisega lõppeda.

"Isegi, kui lumekogus ei paista ohtlikuna, on majaomaniku või -haldaja kohustuseks vältida lumemassi kogunemist katustele. Õnnetuse vältimiseks on kõige targem katus õigeaegselt lumest puhastada iseseisvalt või spetsialisti abiga. Koristustööd on kindlasti soodsamad, kui õnnetuse tagajärjel kahjude likvideerimine," sõnas Gilden.

Seesami esindaja sõnul on kurjajuureks majafassaadile aga sügisel puhastamata jäetud vihmaveerennid ja torustik, mis võivad sulailmaga põhjustada pidevat vee pritsimist fassaadile. Kui see siis vahelduvate temperatuuridega sulab ja jälle külmub, võib lõpuks krohvitud fassaad lagunema hakata.

Kindlasti tuleks ka talveunes suvilat või maamaja käia suuremate ilmamuutuste järel vaatamas, et kevadel ootaks ees kahjudeta vara ning saaks murevabalt aiarõõme nautima hakata.

Töötaja tervis, kelle mure?

[Marit Raag | 10.06]
Vandaalid tegutsevad: lõhkised rehvid ja liimised lukuaugud

[Taavi Ottoson, Dagmar Gilden | 16.02]Parklates saab viga paarkümmend inimest aastas

[Jaanika Käärst, Ly Jõhvik | 12.03]

Mida teha metsloomaga kokkupõrke korral?

[Liljan Männiste | 07.10]Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.