Uudised

Kuidas hüvitab kindlustus koroonaviirusega seotud kulud?

[21.08]

Kas Seesamil on eraldi SARS-CoV-2 (edaspidi koroonaviiruse) kindlustus?
Seesam ei paku eraldi spetsiaalset „koroonakaitset“, kuid mõningatel juhtudel on koroonaviiruse tõttu tekkivate tõrgete või tervisemurede korral ka tavapärasest reisikindlustusest abi.

Kas Seesam hüvitab reisi ära jäämise koroonaviiruse tõttu?

  • Kui on valitud reisikindlustuse lisakaitsena omal soovil tühistamise kaitse ja reisile ei soovita minna, hüvitatakse 70% tehtud kuludest, mida klient ei saanud kasutada ja mida teenusepakkujatel (majutus, transport) ei olnud võimalik talle tagastada. Seda ka siis, kui reis otsustatakse ära jätta koroonaviiruse tõttu.

NB! Kui reisikindlustuse ostmise hetkel on sihtriigi piir juba suletud ning selline olukord kehtib kuni reisi alguskuupäevani, ei kehti ka omal soovil tühistamise lisakaitse. Sellisel juhul on tegemist ettenähtava kahjuga ning reisi ära jäämisest tekkivaid kulutusi ei hüvitata

  • Kui on ostetud reisitõrke kindlustus ja/või reisitõrke laiendatud kaitse, ei hüvitata kahju, mis on otseselt või kaudselt põhjustatud epideemiast (sh koroonaviirusesse haigestumine).

Kui minu lend tühistatakse, siis kas reisitõrke ja reisitõrke laiendatud kaitse olemasolul hüvitatakse mulle nii lennupiletid kui ka majutus?

  • Kui lend tühistatakse ja reis jääb ära epideemia tõttu või epideemia leviku takistamise meetmete tõttu (näiteks piiride sulgemine), ei hüvita kindlustus kasutamata jäänud pileteid, majutust ega muid kulutusi. Sellisel juhul peaks olema valitud omal soovil tühistamise kaitse, mille olemasolul hüvitatakse 70% tehtud kulutustest.
  • Kui reisitõrke juhtum ei ole seotud koroonaviirusega või selle piiramise meetmetega, hüvitatakse kahjud tavapäraselt vastavalt kindlustustingimustele.

Kas reisikindlustus hüvitab ravikulud koroonaviirusesse nakatumise puhul välisriigis?
Jah, kui välismaal haigestutakse viirushaigusesse sh koroonaviirusesse, on sellega seoses tekkivad meditsiiniabi kulutused hüvitatavad. Hüvitatakse visiiditasud, haiglakulud ja arsti poolt kirjutatud ravimitele tehtud kulutused.

Kui ma jään välisriigis karantiini, siis kas Seesam hüvitab mulle tehtud kulud? Mis katted peavad olema ostetud, et saaksin hüvitist?

  • Haigestumisest tulenevad ravikulud hüvitatakse vastavalt meditsiiniabikindlustusele.
  • Ei hüvitata karantiini jäämisest tekkivaid lisakulutusi majutusele, uutele lennupiletitele jm sarnasele.

Kas võin oma eesseisva reisi ära jätta ja saada kindlustuselt hüvitist, kui Välisministeerium on hoiatanud riiki reisimise eest?
Välisministeeriumi antud soovituste tõttu reisi ära jätmist ning kindlustuselt hüvitise saamist võimaldab üksnes omal soovil tühistamise kaitse olemasolu, mille puhul hüvitatakse 70% tehtud kulutustest, mida kindlustatu hotellilt, lennufirmalt või muult teenusepakkujalt tagasi ei saa. Reisitõrke põhi- ja laiendatud kaitse korral ei ole välisministeeriumi hoiatus riiki mitte reisida kindlustusjuhtumiks.

Kas võin omal soovil reisi tühistada, sest kardan koroonaviiruse pärast reisile minna?
Omal soovil tühistamise lisakaitset saab kasutada nii reisi ära jätmisel viirusesse nakatumise kartuses kui ka muudel põhjustel, näiteks tekivad ootamatud tööülesanded.

Mis tingimustel kehtib omal soovil tühistamise lisakaitse?
Omal soovil tühistamise kaitse tuleks osta koos esimeste reisibroneeringute tegemisega, kuid kindlasti mitte hiljem kui 2 nädala jooksul reisi ostmisest. Kui reis omal soovil tühistatakse ja vastav kaitse on olemas, siis hüvitab kindlustus 70% kliendi tehtud kulutustest.
NB! Kui reisikindlustuse ostmise hetkel on sihtriigi piir juba suletud ning selline olukord kehtib kuni reisi alguskuupäevani, ei kehti ka omal soovil tühistamise lisakaitse. Sellisel juhul on tegemist ettenähtava kahjuga ning reisi ära jäämisest tekkivaid kulutusi ei hüvitata.Turvalise liiklemise ABC koolijütsile

[Dagmar Gilden | 24.09]Parklates saab viga paarkümmend inimest aastas

[Jaanika Käärst, Ly Jõhvik | 12.03]Suitsuandur päästab hullemast!

[Liljan Männiste | 10.02]Mida teha metsloomaga kokkupõrke korral?

[Liljan Männiste | 07.10]Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.