Uudised

Kuidas hüvitab kindlustus koroonaviirusega seotud kulud?

[09.06]

Kui haigestun kodus koroonaviirusest põhjustatud haigusesse Covid-19 ja ei saa reisile minna, kas kindlustus katab minu kulud?

* Kui on valitud reisitõrke põhikaitse, siis kindlustus tehtud kulutusi ei hüvita.
* Kui on valitud reisitõrke laiendatud kaitse, hüvitab kindlustus kulutused majutusele ja transpordile, kui kindlustusleping on sõlmitud vähemalt 1 nädal enne kindlustusperioodi algust. Kindlustussumma saab olla kuni 2000 eurot, kuid mitte rohkem, kui poliisil märgitud kindlustussumma.
* Kui on valitud omal soovil tühistamise kaitse, hüvitatakse 70% tehtud kulutustest. Omal soovil tühistamise kaitse tuleks osta koos esimeste reisibroneeringute tegemisega, kuid kindlasti mitte hiljem kui 2 nädala jooksul reisi ostmisest.

NB! Kui reisikindlustuse ostmise hetkel on sihtriigi piir juba suletud ning selline olukord kehtib kuni reisi alguskuupäevani, ei kehti ka omal soovil tühistamise lisakaitse. Sellisel juhul on tegemist ettenähtava kahjuga ning reisi ära jäämisest tekkivaid kulutusi ei hüvitata.

Kui minu pereliige haigestub COVID-19 haigusesse ja pean jääma eneseisolatsiooni, mistõttu ei saa reisile minna, kas kindlustus katab kulud?

Kui on valitud reisitõrke laiendatud kaitse, hüvitab kindlustus kulutused majutusele ja transpordile. Seda juhul, kui kindlustusleping on sõlmitud vähemalt 1 nädal enne kindlustusperioodi algust. Kindlustussumma saab olla kuni 2000 eurot, kuid mitte rohkem, kui poliisil märgitud kindlustussumma.

Kui haigestun koroonaviirusesse juba reisil olles, kas reisikindlustus hüvitab ravikulud?

Jah, kui välismaal haigestutakse viirushaigusesse sh koroonaviirusesse, on sellega seoses tekkivad meditsiiniabi kulutused hüvitatavad. Hüvitatakse visiiditasud, haiglakulud ja arsti poolt kirjutatud ravimitele tehtud kulutused.

Kui ma jään välisriigis karantiini, siis kas Seesam hüvitab mulle tehtud või lisanduvad kulud?

* Haigestumisest tulenevad ravikulud hüvitatakse vastavalt meditsiiniabikindlustusele.
* Kui on valitud reisitõrke laiendatud kaitse, hüvitab kindlustus karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile.
* Kui on valitud põhipaketi kaitse, ei hüvitata karantiini jäämisest tekkivaid lisakulutusi majutusele, uutele lennupiletitele jm sarnasele.

Kui minu lend tühistatakse ja/või reis jäetakse ära koroonaviiruse tõttu, siis kas reisitõrke ja reisitõrke laiendatud kaitse olemasolul hüvitatakse mulle nii lennupiletid kui ka majutus?

* Kui on ostetud reisitõrke kindlustus ja/või reisitõrke laiendatud kaitse, kahjusid ei hüvitata.
* Kui on valitud reisikindlustuse lisakaitsena omal soovil tühistamise kaitse ja reisile ei soovita või ei saa minna, hüvitatakse 70% tehtud kuludest, mida klient ei saanud kasutada ja mida teenusepakkujatel (majutus, transport) ei olnud võimalik talle tagastada. Seda ka siis, kui reis otsustatakse ära jätta koroonaviiruse tõttu. Vaata ka esimese küsimuse vastust omal soovil tühistamise lisakaitse tingimuste kohta!
Töötaja tervis, kelle mure?

[Marit Raag | 10.06]


Vandaalid tegutsevad: lõhkised rehvid ja liimised lukuaugud

[Taavi Ottoson, Dagmar Gilden | 16.02]

Turvalise liiklemise ABC koolijütsile

[Dagmar Gilden | 24.09]Parklates saab viga paarkümmend inimest aastas

[Jaanika Käärst, Ly Jõhvik | 12.03]Suitsuandur päästab hullemast!

[Liljan Männiste | 10.02]Mida teha metsloomaga kokkupõrke korral?

[Liljan Männiste | 07.10]Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.