Uudised

Õnnetus lapsega võib vähendada oluliselt pere sissetulekut

[Dagmar Gilden | 23.08]

Lapsed ei oska oma tegemistes pahatihti kõiki ohte märgata, mistõttu juhtubki nendega rohkem õnnetusi. Kuigi kergema õnnetuse korral on abi pelgalt plaastrist, siis tõsisemast vigastusest paranemine võib võtta palju aega ja vähendada oluliselt pere sissetulekut.

Seesami varakindlustuse tootejuhi Dagmar Gildeni sõnul vigastavad väikesed lapsed end tavaliselt mänguväljakutel ja traumad kipuvad olema pigem tõsisemad, nagu kodarluu murd või õlavarreluu murd. Ette tuleb ka kukkumisi kodus, mille tulemuseks põrutused ja haavad nii peas kui kehal.

„Seevastu juhtuvad suuremate lastega õnnetused pigem koolis ja huviringis. Kehalise kasvatuse tunnis, trepil ja koridorides joostes saavad alguse põhiliselt hüppeliigesega seotud vigastused, pallimängudest aga sõrmede traumad. Seesamis moodustavad sporditraumad lastega toimunud juhtumitest üle kolmandiku. Muidugi vigastatakse endid ka puu otsas ronimise, kiikumise ja batuudil hüppamise käigus,“ tõi kindlustaja näiteid levinumatest juhtumitest.

Laste kindlustamine on tõusuteel

Kui veel mõned aastad tagasi ei olnud laste kindlustamine kuigi levinud, siis nüüd saab Seesami statistikale tuginedes öelda, et pere noorimate kindlustamine on üha levinum ning lööb igal aastal uusi rekordeid.

„Aasta-aastalt tõuseb kindlustatud laste arv perekindlustuse raames keskmiselt 15%. Kõige suurem kasv on olnud just 1-4 aastaste väikelaste kindlustamisel,“ sõnas Gilden.

Kindlustaja sõnul pakub perekindlustus kaitset erinevates ootamatutes olukordades. Olgu selleks lapse poolt lahti unustatud valamu kraan, mis eramu siseviimistluse ja koduse vara rikub, kukkumise tulemusena lõhutud prillid või hoopis mänguhoos ahjuroobiga kogemata vitriinakna klaasi lõhkumine.

„Suvel tuleb ette ka seda, et lapsed sõidavad tõukeratta või jalgrattaga kogemata vastu kellegi autot või lendab pall hoopis naabermaja aknasse. Kui kahju saab kolmanda isiku vara, siis selliste juhtumite hüvitamiseks on mõeldud vastutuskindlustus,“ rääkis kindlustaja.

Kindlustussumma lähtugu reaalsest vajadusest

Gildeni sõnul on kõige keerulisem aga olukord, kus laps on nii tõsiselt viga saanud, et vanem peab maimukese paranemise ajal töölt eemal viibima. See omakorda võib pere sissetulekule laastava hoobi anda. Siin tuleb taas appi perekindlustus, mis katab nii kodu kui ka pereliikmetega juhtuda võivad õnnetused ning on abiks ka pere sissetuleku taastamisel õnnetuse korral.

Kindlustussumma valikul peaks kindlasti lähtuma reaalsest vajadusest ja pöörama tähelepanu ka lapse hobidele ning sellest tulenevatele võimalikele vigastustele. Näiteks on Seesamis lastele võistlusspordi kindlustuskaitse tasuta.

„Mida väiksem on kindlustussumma, seda väiksemad on ka hüvitised, sest kindlustus hüvitab teatud protsendi kindlustussummast vastavalt vigastuse raskusastmele,“ selgitas Seesami esindaja hüvitamise korda.

Kindlustaja sõnul tasub kõigil, kes pere kindlustamisest mõtlevad, hoolitseda selle eest, et perekindlustus sisaldaks lisaks põhikatetele ka valuraha hüvitise kaitset. Viimane on abiks just ajutiste tervisekahjustuste puhul ning on ühekordselt väljamakstav summa, mis sõltub otseselt õnnetusjuhtumi tagajärjel tekkinud tervisekahjustuse ulatusest ja raskusastmest.

„Seda hüvitist võib kasutada taastusraviks või hoopis toredate reiside ja kasvõi mänguasjade ostmiseks, mis aitavad lapsel õnnetusest taastuda,“ soovitas Gilden.
Töötaja tervis, kelle mure?

[Marit Raag | 10.06]


Vandaalid tegutsevad: lõhkised rehvid ja liimised lukuaugud

[Taavi Ottoson, Dagmar Gilden | 16.02]

Turvalise liiklemise ABC koolijütsile

[Dagmar Gilden | 24.09]Parklates saab viga paarkümmend inimest aastas

[Jaanika Käärst, Ly Jõhvik | 12.03]Suitsuandur päästab hullemast!

[Liljan Männiste | 10.02]Mida teha metsloomaga kokkupõrke korral?

[Liljan Männiste | 07.10]Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.