PAGE ID: 11
Uudised

Parklates saab viga paarkümmend inimest aastas

[Jaanika Käärst, Ly Jõhvik | 12.03.2017 :]

Igal aastal saab parklate liikluskindlustusjuhtumites kannatada keskmiselt paarkümmend inimest. Sealhulgas sai eelmisel aastal viga 8 jalakäijat.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi tarbijahariduse valdkonnajuhi Jaanika Käärsti sõnul olid ligi 13 000 liikluskindlustuse juhtumit eelmisel aastal seotud parkimisega. “Paari aastaga on parklates toimunud liikluskindlustusjuhtumite arv järk-järgult tõusnud. Kui 2014. aastal oli osakaal kõikidest liikluskindlustusjuhtumitest 32%, siis 2016. aastal oli see juba 37%. Eestis toimunud parkimisjuhtumite kogukahju oli 2016. aastal umbes 10 miljonit eurot, mis on viiendik kõigist Eestis toimunud juhtumite kahjust,” lausus Käärst.

Kõige enam parklates toimuvaid liikluskindlustusjuhtumeid registreeritakse kaubanduskeskuste parklates. Need parklad ei vasta linnatänavate standardile, vaid on joonitud kitsamaks, et rohkem inimesi kaubanduskeskusesse pääseks. Nii seatakse ohtu inimeste vara ja turvalisus.

Seesam kindlustuse kahjukäsitluse osakonnajuht Ly Jõhvik võttis kokku parklates toimunud liikluskindlustusjuhtumite põhjused: “Peamiselt domineerib ustega teise auto vigastamine ning parkimiskohta sisse-väljasõit ja selle käigus teise auto vigastamine. Samuti tehakse ootamatuid manöövreid üle parkimisjoonte. Autost väljudes aga liigutakse jalakäijana autode vahel hoolimatult ja eiratakse liiklusreegleid.”

Jõhvik kommenteeris, et 2016. aasta jooksul oli Seesam kindlustuses otseselt parklatega seotud hüvitatud kahjujuhtumeid kokku 141 kogusummas 131 700 eurot. Lisaks oli kaskokindlustuses 304 juhtumit, kus kahju toimumise koht polnud teada ja tegemist oli tundmatu sõiduki poolt tekitatud kahjuga. Enamikel juhtudel olid vigastused väikesed – uksega põhjustatud kahjud, põrkeraudade või külgede kriipimised. Siiski toimus ka juhtum, kus parklas tagurdas auto otsa kõndimisraami kasutanud inimesele.

Eesti Liikluskindlustuse Fond plaanib koostöös Tallinna Transpordiametiga teavituste tegemist, et hoiatada inimesi nende vara ja turvalisuse võimalikust kahjustada saamisest parklates.Töötaja tervis, kelle mure?

[Marit Raag | 10.06]


Vandaalid tegutsevad: lõhkised rehvid ja liimised lukuaugud

[Taavi Ottoson, Dagmar Gilden | 16.02]Parklates saab viga paarkümmend inimest aastas

[Jaanika Käärst, Ly Jõhvik | 12.03]

Mida teha metsloomaga kokkupõrke korral?

[Liljan Männiste | 07.10]Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.