PAGE ID: 11
Uudised

Seesam hüvitas mullu rekordarvu suurte tuleõnnetuste poolt tekitatud kahjusid

[Liljan Männiste | 23.02.2016 :]

2015. aasta jooksul moodustasid tulekahjudega seotud kodukindlustuse hüvitised 59% ehk 1,34 miljonit eurot kodukindlustuse hüvitistest. Seesam kindlustuse kahjukäsitlusjuht Ly Jõhviku sõnul oli möödunud aastal 12 suurt tulekahju, mille hüvitis oli üle 30 000 euro. See on läbi Seesami ajaloo kõige suurem ühel aastal hüvitatud suurte tulekahjude arv. „Põlesid nii eramud, kõrvalhooned kui ka korterid. Kõige kallimaks juhtumiks oli eravalduses oleva arhitektuurimälestisest eramu taastamine, kus hüvitistena maksti välja 225 600 eurot,“ selgitab ta.

„Kõige rohkem kahjusid kodukindlustuses on seotud veega – torude purunemine, läbi hoone konstruktsioonide tungiv sade- ja lumesulamisvesi ning ülemised naabrid, kes unustavad vannivee jooksma või lasevad kanalisatsiooni esemeid, mis ummistust põhjustavad. Kokku hüvitas Seesam 2015. aasta jooksul veekahjusid kodukindlustuses 458 korral, üldsummas 860 000 eurot,“ võtab Jõhvik veekahjud kokku.

Kodukindlustuse hüvitised kasvasid 2014. aastaga võrreldes 34 protsenti. Kui 2014. aastal oli hüvitiste summa 2,26 miljonit eurot, siis 2015. aastal 3,04 miljonit eurot. Kõigi kindlustusliikide lõikes toimus hüvitiste suurim kasv just kodukindlustuse valdkonnas.

Jõhvik tõi välja muret tekitava asjaolu: „Kindlustuslepingu sõlmimisel küsitakse enamasti, kas kindlustus hüvitab katki läinud televiisori või mobiiltelefoni, aga kogemus näitab, et tegelikult peaks tähelepanu pöörama hoopis olulisemale. Palju hullem on see, kui ühel hetkel pole enam kodu üldse või on see muutunud elamiskõlbmatuks. Seda riski kaalutakse kahjuks palju vähem.“

Õnnetusjuhtumikindlustuse hüvitised kasvasid võrreldes möödunud aastaga 11% ja kasko hüvitised 9%.

„Õnnetusjuhtumikindlustuses ei saa välja tuua ühtset trendi, kuna hüvitised sõltuvad valitud kaitsetest ja valitud kindlustussummast. Võib aga väita, et inimesed hakkavad rohkem väärtustama oma elu ja tervist ja seda ka suuremate summadega kindlustama,“ rääkis Jõhvik. Eelmise aasta jooksul toimus ka 4 õnnetusjuhtumit, kus inimene kaotas elu ja hüvitisena maksti välja kogu kindlustussumma.

Vaieldamatult suurim osa väljamaksetest on seotud kaskokindlustusega. 2015. aastal hüvitati 6370 juhtumit kogusummas 7,6 miljonit eurot. Tavapärasele plekimõlkimisele lisaks tuli uue trendina kallite sõidukite vargus. „Ajakirjanduses on sellest eelnevalt päris palju juttu olnud: varastati kalleid, ilma tavapärase süütevõtmeta ehk siis kontaktvõtmeta sõidukeid. Loodetavasti on nüüd vargagruppide tabamisega sarnastele juhtumitele piir pandud, kuid eelmisel aastal hüvitas Seesam 5 kalli sõiduki varguse kogusummas 191 000 eurot,“ kommenteeris Jõhvik.Töötaja tervis, kelle mure?

[Marit Raag | 10.06]


Vandaalid tegutsevad: lõhkised rehvid ja liimised lukuaugud

[Taavi Ottoson, Dagmar Gilden | 16.02]Parklates saab viga paarkümmend inimest aastas

[Jaanika Käärst, Ly Jõhvik | 12.03]

Mida teha metsloomaga kokkupõrke korral?

[Liljan Männiste | 07.10]Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.