PAGE ID: 11
Uudised

Sõda Ukrainas ja selle mõju kindlustuse klientidele

[04.03.2022 :]

Vastavalt Seesami üldtingimustele ei kuulu hüvitamisele kahjud, mille on otseselt või kaudselt põhjustanud sõda ja sellega seonduv.

  • Alates 04.03.2022 ei paku Seesam reisikindlustust, kui reisi sihtkohaks on Ukraina, Venemaa, Valgevene. 
  • Alates 04.03.2022 ostetud kaskokindlustuse poliisidele ei paku Seesam kaitset Ukraina, Valgevene ja Venemaa territooriumil.
  • Alates 08.03.2022 ostetud õnnetusjuhtumikindlustuse poliisidele ei paku Seesam kaitset juhtumite korral, mis leiavad aset Venemaal või Valgevenes.

Soovitame vältida kõrgendatud ohu piirkondi nagu Ukraina, Valgevene ja Venemaa. Olukord muutub kiiresti ja lisaks ohtu sattumisele võib olla raskendatud nii Eestisse naasmine kui ka nendes riikides abi saamine.

Sõjapõgenike sõidukite liikluskindlustus

Igal sõidukil peab olema liikluskindlustuse leping. Sõidukil, mis ei ole registreeritud Euroopa majanduspiirkonna lepinguriigis, võib selleks olla sõiduki registreerimisriigis välja antud roheline kaart või mõne Euroopa majanduspiirkonna lepinguriigi piirikindlustus. Näiteks Ukrainas registreeritud sõidukil peab Eestis liiklemiseks olema Ukrainas välja antud roheline kaart või Poola, Leedu, Läti, Eesti või muu Euroopa majanduspiirkonna riigi piirikindlustus. Tagamaks kindlustuskohustuse täitmist ja toetamaks Ukraina sõjapõgenikke kannab LKF ajutiselt Eesti piirikindlustuse kindlustusmakse kulu. Loe täpsemalt piirikindlustuse tingimuste ja sõlmimise kohta Eesti Liikluskindlustuse Fondi lehelt. 

Eestis väljastatud rohelise kaardi kehtivus

Eestis välja antud rohelised kaardid ei kehti Venemaal ja Valgevenes alates 1. juunist 2023. a. Autoga nendesse riikidesse liikumiseks tuleb edaspidi sõlmida piirikindlustus.

Täiendavat infot seoses sõja ja kindlustusega leiate Eesti Kindlustusseltside Liidu lehelt - https://www.lkf.ee/et/korduvad-kindlustusk%C3%BCsimused-seoses-s%C3%B5jaga-ukrainas 

Töötaja tervis, kelle mure?

[Marit Raag | 10.06]
Vandaalid tegutsevad: lõhkised rehvid ja liimised lukuaugud

[Taavi Ottoson, Dagmar Gilden | 16.02]Parklates saab viga paarkümmend inimest aastas

[Jaanika Käärst, Ly Jõhvik | 12.03]

Mida teha metsloomaga kokkupõrke korral?

[Liljan Männiste | 07.10]Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.