PAGE ID: 11
Uudised

Standardsed turvaseadmed enam autovargaid ei peata

[Liljan Männiste | 21.12.2015 :]

„Paraku on kinnitust leidnud, et paljud vargusevastased ja GPS-põhised seadmed ei ole varaste vastu piisavalt efektiivsed. Isegi luksusautodele tehases paigaldatud jälitusseadmed on meie praktikas alt vedanud,“ rääkis Otsla, kelle sõnul on kallimatest autodest kõige rohkem varastatud BMW-sid ( nii sõiduautosid kui maastureid) ning  Toyota maastureid.  Kõrgendatud varguse riskiga sõidukiteks peab Seesam ka Porsche, Mercedes ja Range Rover maastureid.

Juba varastatud sõiduki leidmise võimalus on suurem, kui sellele on paigaldatud kvaliteetne otsingusüsteem. “Autodesse paigaldatavad jälitusseadmed peaksid aitama autot varguse korral üles leida, kuid paljud neist ei toimi nii, nagu lubatud. Senise praktika põhjal kõige efektiivsem vargusevastane seade on Tšehhi raadiolokatsioonisüsteem Sherlog, mis võimaldab määrata varastatud sõiduki täpse asukoha, sõltumata sellest, kuhu sõiduk on peidetud,“ rääkis Otsla.

Seesam on antud süsteemi tõhususes kindel. Sellest tulenevalt, kui Seesami kaskokliendi sõidukile on paigaldatud Sherlogi seade, ei rakendata sõiduki varguse korral tavapärast 10% varguse omavastutust. Sherlog on laialdaselt kasutusel meie naaberriikides Lätis ja Leedus ning seal on selle süsteemiga varustatud autodest 99% üles leitud.

Varguse eest saab autoomanik sõidukit kaitsta eelkõige kasutades elementaarseid turvameetmeid. „Tihti on sõidukid varastatud eramaja hoovist ning osadel juhtudel on sõiduki võtmed kätte saadud eramusse sissemurdmise teel. Lisaks on viimasel ajal levinud auto elektroonilise võtme signaali kopeerimine, mis on võimalik näiteks juhul, kui võtmed asuvad elamus või korteris välisukse lähedal,“ ütles Otsla.

Ka kodus olles soovitab Seesam võtmed paigutada turvalisse kohta, et majja sissemurdnud vargad neid ei leiaks või ei oleks võimalik nende signaali kopeerida.  Kui on võimalik, siis on kindlam hoida sõidukit valvega parklas või valvesignalisatsiooniga varustatud garaažis. Töötaja tervis, kelle mure?

[Marit Raag | 10.06]


Vandaalid tegutsevad: lõhkised rehvid ja liimised lukuaugud

[Taavi Ottoson, Dagmar Gilden | 16.02]Parklates saab viga paarkümmend inimest aastas

[Jaanika Käärst, Ly Jõhvik | 12.03]

Mida teha metsloomaga kokkupõrke korral?

[Liljan Männiste | 07.10]Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.