Uudised

Suitsuandur päästab hullemast!

[Liljan Männiste | 10.02]

Nädala algul lahvatas uudis, et Päästeamet kontrollib üle-Eestiliselt kodudes suitsandurite olemasolu ning nende puudumisel võib trahv olla kuni 1200 eurot ning külastatakse just neid kodusid, kus Päästeameti andmeil suitsuandureid ei ole. Muidugi selline teave tekitas inimestes palju pahameelt ning trotsi täis kommentaare võis lugeda mitmetest portaalidest. Reaalsus on aga see, et tuli tekitab tõesti palju kahju ning olukorda saab parandada üsna lihtsate vahenditega.

Seesam kindlustuse kahjukäsitlusosakonna juhi Ly Jõhviku sõnul  hüvitas Seesam eelmisel aastal üheksal korral suuremaid tulest tekkinud kahjusid, kus majad praktiliselt nullist ülesehitamist vajasid või said ulatuslikke kahjustusi - kokku oli eluruumide põlengutega seotud hüvitiste summa Seesamis 1,3 miljonit eurot. Need numbrid räägivad juba ise enda eest.

Kui ka suitsuandur on korrektselt paigaldatud, tuleb siiski pidada meeles, et on oluline kontrollida perioodiliselt  ka selle töökorrasolekut.  Päästeameti juhiste järgi tuleks seda teha vähemalt kord kuus. Suitsuandur võib päästa väga suurtest kahjudest, kuid ka väiksema juhtumi puhul on hea, kui sõlmitud on ka kodukindlustus, mille eesmärk on taastada õnnetuseelne olukord.

Kindlasti on suur hulk vanemaid inimesi, kes elavad üksi ning ei tule selle pealegi, et neil suitsuandur majapidamises puudub. Lisaks on lakke paigaldatud anduri kontrollimine paljudele eakatele ülejõu käiv. Jälle üks koht, kus on võimalik oma vanemaid, vanavanemaid või naabreid rõõmustada ning neile abi pakkuda.
Töötaja tervis, kelle mure?

[Marit Raag | 10.06]


Vandaalid tegutsevad: lõhkised rehvid ja liimised lukuaugud

[Taavi Ottoson, Dagmar Gilden | 16.02]

Turvalise liiklemise ABC koolijütsile

[Dagmar Gilden | 24.09]Parklates saab viga paarkümmend inimest aastas

[Jaanika Käärst, Ly Jõhvik | 12.03]Suitsuandur päästab hullemast!

[Liljan Männiste | 10.02]Mida teha metsloomaga kokkupõrke korral?

[Liljan Männiste | 07.10]Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.