PAGE ID: 0

Liikluskindlustus


Hoolimata ettevaatlikust sõidustiilist ja turvanõuete järgimisest, võib iga autojuht liiklusõnnetusse sattuda. Seetõttu on kõikidele liikluses kasutatavatele sõidukitele kehtestatud kohustuslik liikluskindlustus, mida reguleerib Liikluskindlustuse seadus. Liiklusõnnetuse korral ei pea süüdlase seltsi poole pöörduma, vaid saate meie kliendina kahju käsitlemiseks pöörduda otse Seesamisse!

Paljudele klientidele tuleb üllatusena, et peale sõiduki müüki ei saa nad enam ise kehtivat liikluskindlustust lõpetada. See tuleneb seadusest - koos omaniku vahetumisega lähevad uuele omanikule üle kõik õigused ja kohustused sh liikluskindlustus.

Kui oled oma autot müümas:

 • kui sõiduk on juba müüdud ja eelnevalt poliisi ei ole katkestatud, läheb kasutamata perioodi eest ettemakstud raha üle uuele omanikule.
 • kui Maanteeameti registri andmetel on sõidukil uus omanik, siis liikluskindlustuse poliisi muudatusi saab teha ainult uus omanik.

Kui oled autot ostmas:

 • kohe, kui oled sõiduki enda nimele registreerinud, tee ka liikluskindlustus ümber oma nimele või sõlmi uus leping, kui kaitse puudub.

Kõige olulisem on pidev kindlustuskaitse!

Roheline kaart ehk rahvusvaheline liikluskindlustuse poliis

Euroopa Majanduspiirkonnast väljapoole liigeldes peab roheline kaart kaasas olema, et tõendada liikluskindlustuse kehtivust välismaal.

Rohelist kaarti ehk rahvusvahelist liikluskindlustuse poliisi on vaja nendes riikides: Venemaa, Ukraina, Valgevene, Suurbritannia,  Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldova, Montenegro, Serbia, Tuneesia, Türgi.

Alates 14.02.23 Seesamis väljastatud rohelised kaardid ei kehti Venemaal ega Valgevenes. Enne 14.02 väljastatud rohelised kaardid kehtivad Venemaal ja Valgevenes kuni 01.06.23. Autoga nendesse riikidesse liikumiseks tuleb edaspidi sõlmida piirikindlustus.

Roheline kaart trükitakse valgele paberile.

 • Sisenedes iseteenindusse https://pood.seesam.ee/client/login, saate kehtiva liikluskindlustuse poliisi korral rohelise kaardi ise alla laadida ja välja printida.
 • E-poe klientidele saadetakse rohelise kaardi pdf fail automaatselt e-postile koos teiste dokumentidega.
 • Kui annate oma soovist teada paremal olema vormi kaudu "telli roheline kaart" või kirjutades seesam@seesam.ee, saadame pdf dokumendi, mille võib kodus ise valgele paberile välja printida.
 • Kui puudub printimise võimalus ja annate oma soovist varakult teada, saab endiselt väljatrükile ka Seesami kontorisse järele tulla või paluda see saata tavaposti teel.
Liikluskindlustuse lepingutüübid

Liikluskindlustust ostes on võimalik valida kahe erineva lepingutüübi vahel –„Automaatselt pikenev leping“ ja „Ühekordne leping“.

 • "Automaatselt pikenev leping" on kliendile kõige mugavam variant – leping on automaatselt pikenev, seega ei pea ise meeles pidama oma lepingu kehtivusaega. Sellise lepingutüübi puhul puudub risk, et lepingu pikendamise unustamisega jääb sõiduk ilma kehtiva liikluskindlustuseta. Automaatsel pikendamisel saadame arve kohe koos lepinguga. Juhul kui pikendusperioodiks puudub vajadus siis klient teavitab meid enne perioodi algust.
 • "Ühekordne leping" sobib sõidukitele, mis ei osale liikluses aastaringselt. Leping ei pikene automaatselt ning lepingu lõppedes saab klient ise otsustada, kas soovib kindlustuslepingut jätkata või mitte. Uue perioodi arve väljastatakse, kui inimene annab oma soovist Seesami müügiesindajale teada nt telefoni või e-kirja teel. Kehtiva lepingu puudumise ajal ei tohi sõidukit liikluses kasutada.
Liikluskindlustuse kehtivus

Liikluskindlustuse kehtivus

Liikluskindlustuse kehtivust saate kontrollida siit ja oma kahjude ajalugu siit. Sõiduki liikluskindlustuse kindlustuskaitse kontrolliks tuleb sisestada sõiduki registreerimismärk või lepingu number, kuupäev ja kehtivusala. Vastuseks kuvatakse Teile info, mis ajast on viimane leping kehtiv, lepingu kehtivusala ning teave lepingu jõusoleku kohta.

Liikluskindlustus kehtib:

 • Eestis
 • Euroopa Majanduspiirkonna (sealhulgas Euroopa Liidu) riikides ja Šveitsis
 • väljaspool Euroopa Majanduspiirkonda teistes rohelise kaardi riikides seal hulgas Venemaal

Paberkandjal liikluskindlustuse lepingut ei pea Eestis liigeldes kaasas kandma, kuna kindlustuskaitse olemasolu kontrollitakse elektroonselt liikluskindlustuse registrist.

Euroopa Liidu liikmesriikides, Norras, Islandil, Šveitsis ja Serbias liiklemiseks piisab, kui on kaasas liikluskindlustuse poliis. Muudes rohelise kaardi riikides liiklemiseks on vajalik kaasas kanda rohelist kaarti.

Telli roheline kaart

Tasub teada:

 • Liikluskindlustus on kohustuslik
 • Liikluskindlustus katab kahjud kannatanule
 • Euroopa Majanduspiirkonnast väljapoole liigeldes küsi rohelist kaarti


Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.