Liikluskindlustus


Hoolimata ettevaatlikust sõidustiilist ja turvanõuete järgimisest, võib iga autojuht liiklusõnnetusse sattuda. Seetõttu on kõikidele liikluses kasutatavatele sõidukitele kehtestatud kohustuslik liikluskindlustus, mida reguleerib Liikluskindlustuse seadus.

Alates 1. jaanuarist 2015 ei pea te liiklusõnnetuse korral enam süüdlase seltsi poole pöörduma, vaid saate meie kliendina kahju käsitlemiseks pöörduda otse Seesamisse!

Liikluskindlustuse lepingutüübid

Liikluskindlustust ostes on võimalik valida kahe erineva lepingutüübi vahel –„Automaatselt pikenev leping“ ja „Ühekordne leping“.

  • "Automaatselt pikenev leping" on kliendile kõige mugavam variant – leping on automaatselt pikenev, seega ei pea ise meeles pidama oma lepingu kehtivusaega. Sellise lepingutüübi puhul puudub risk, et lepingu pikendamise unustamisega jääb sõiduk ilma kehtiva liikluskindlustuseta. Automaatsel pikendamisel saadame arve kohe koos lepinguga. Juhul kui pikendusperioodiks puudub vajadus siis klient teavitab meid enne perioodi algust.
  • "Ühekordne leping" sobib sõidukitele, mis ei osale liikluses aastaringselt. Leping ei pikene automaatselt ning lepingu lõppedes saab klient ise otsustada, kas soovib kindlustuslepingut jätkata või mitte. Uue perioodi arve väljastatakse, kui inimene annab oma soovist Seesami müügiesindajale teada nt telefoni või e-kirja teel. Kehtiva lepingu puudumise ajal ei tohi sõidukit liikluses kasutada.

Paberkandjal kindlustuslepingut ei pea Eestis liigeldes kaasas kandma, kuna kindlustuskaitse olemasolu kontrollitakse liikluskindlustuse registrist. Euroopa Majanduspiirkonnas liigeldes peab kaasas olema liikluskindlustuse leping. Rohelist kaarti on vaja väljaspool Euroopa Majanduspiirkonda reisides.

Liikluskindlustuse kehtivus

Liikluskindlustuse kehtivus

Liikluskindlustuse kehtivust saate kontrollida siit ja oma kahjude ajalugu siit. Sõiduki liikluskindlustuse kindlustuskaitse kontrolliks tuleb sisestada sõiduki registreerimismärk või lepingu number, kuupäev ja kehtivusala. Vastuseks kuvatakse Teile info, mis ajast on viimane leping kehtiv, lepingu kehtivusala ning teave lepingu jõusoleku kohta.

Liikluskindlustus kehtib:

  • Eestis
  • Euroopa Majanduspiirkonna (sealhulgas Euroopa Liidu) riikides ja Šveitsis
  • väljaspool Euroopa Majanduspiirkonda teistes rohelise kaardi riikides seal hulgas Venemaal

Euroopa Liidu liikmesriikides, Norras, Islandil, Šveitsis ja Serbias liiklemiseks piisab, kui on kaasas liikluskindlustuse poliis. Muudes rohelise kaardi riikides liiklemiseks on vajalik kaasas kanda rohelist kaarti.

Telli roheline kaart


Tasub teada:

  • Liikluskindlustus on kohustuslik
  • Välismaale sõites küsi rohelist kaarti
  • Liikluskindlustus katab kahjud kannatanule


Tegemist on finantsteenusega, kindlustust pakub Seesam Insurance AS. Tutvu enne ostu sooritamist
lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.