OP Grupp

Seesami emafirma OP Financial Group on Soome suurim finantsteenuste grupp. OP pakub mitmekülgseid pangandus-, varahaldus- ja kindlustusteenuseid ettevõtetele ja eraisikutele. OP Grupp koosneb sõltumatutest kooperatiivsetest liikmespankadest ja grupi keskasutusest OP Group Central Cooperative´ist koos selle tütarettevõtetega. Gruppi kuulub 180 liikmespanka, üle 4 miljoni kliendi ja ligi 12 000 töötajat.

OP ajalugu ulatub aastasse 1902, kui 14. mail asutati hoiu-laenuühistu OKO (Osuuskassojen Keskuslainarahasto-Osakeyhtiö). Samal aastal loodi esimesed kohalikud hoiu-laenuühistud, millest kasvas välja OKO Pank. 2005. aastal liideti kontserniga Soome ajalooline kindlustusettevõte Pohjola, mis on olnud kindlustusseltsi Seesam omanikeringis selle algusest alates. Nii sai 2005. aastal kahjukindlustusest OP grupi uus ärivaldkond ning Seesamist suure finantskontserni liige.

9. mail 2016 tähistas Seesam Insurance AS Eestis oma 25. sünnipäeva. Esimene Seesami kontor avati 1991. aasta kevadel Tallinnas. Tänaseks on Seesamil 10 esindust Eestis ning filiaalid Lätis ja Leedus. Kogu Baltikumis on Seesam tööandjaks ligi 350 inimesele.

Baltikumi ettevõtete pangandus- ja finantseerimislahendusi pakuvad Seesami sõsarettevõtted OP Corporate Bank ja OP Finance.