PAGE ID: 11
Uudised

Kaskokindlustuse igapäev: armukadedad kaasad ja vihased kaasliiklejad

[Liljan Männiste | 07.12]

2016. aasta esimese kümne kuuga registreeris Seesam kindlustus ligi 100 kolmanda isiku poolt tekitatud kaskokindlustuse kahju summas ca 100 000€. Nendest pooled on olnud autode kriipimised ning keskmiselt läks üks selline kahju kindlustusele maksma üle tuhande euro. Kriipimistele järgnevad peeglite, küljeklaaside, tulede ja rehvide lõhkumised, mille kahjusumma küündib 30 000€ lähedale. Lisaks harvem esinevad juhtumid, näiteks auto pihta visatud pudelid või muud esemed, õhupüssist laskmised ja üle autode jalutamised.

Kättemaksuhimust rehvid katki ja auto ehitusvahtu täis

„Kaskokindlustus hüvitab sõidukile tekkinud kõige levinumate kahjude kõrval ka erinevaid harvem esinevaid juhtumeid. Kahjukäsitlejatel tuleb tegeleda olukordadega, kus autosse murtakse sisse, see varastatakse, pannakse põlema või kukub hoopis tuulega midagi autole või jookseb sõidukile ette näiteks metsloom,“ nimetas erinevaid kaskojuhtumeid Seesami vanemkahjukäsitleja Anti Otsla.

Lisaks eelnimetatud juhtumitele vürtsitavad kindlustusspetsialisti igapäeva ka üpris uskumatud kolmanda isiku poolt tekitatud kahjud.

Otsla teab Seesami ajaloo markantsemaid näiteid meenutades rääkida loo, kus halbade kavatsustega inimene lõhkus auto ukseklaasi ja viskas istmele verise kitsepea.

„Meenub ka juhtum, kus keegi kättemaksuhimuline oli auto kõikvõimalikud avad ja pilud täitnud ehitusvahuga ning alla ei jää ka lugu, kus auto peksti nii põhjalikult puruks, et selle taastamine ei olnud enam otstarbekas,“ tutvustas Otsla kaskokindlustuse igapäeva. Viimasesse kuuluvad ka autodele terava esemega pikantseid tekste või joonistusi kriipivad armukadedad või kättemaksuhimulised mehed ja naised ning vihased kaasliiklejad, kes jalaga autosid peksavad.

„Üldiselt võib öelda, et iga kolmanda kaskoga kindlustatud sõidukiga leiab aset hüvitamist vajav juhtum. Libedaga sõidetakse teelt välja või ei saada õigel ajal pidama, kevadel ja sügisel sagenevad kokkupõrked metsloomadega, pahatahtlikud isikud torkavad rehvid läbi, kriibivad sõidukit või purustavad sõiduki salongiklaase, tulesid ja peegleid. Mis iganes on juhtunud, tuleb sellest esimesel võimalusel oma kindlustusandjat teavitada. Kui õnnetuses saab viga inimene, osaleb loom või kahjustatakse kellegi muud vara nagu liiklusmärki või aeda, siis tuleb sellest koheselt politseid teavitada. Kolmanda isiku poolt tekitatud kahju puhul tuleb samuti esmalt politseisse helistada, kuid tasub ka endal pilte teha ja tõendeid koguda ning edasi suunab kindlustus kannatada saanud sõiduki juba remonditöökotta,“ jagas vanemkahjukäsitleja õpetussõnu.

Kaskole ehk vabatahtlikule sõidukikindlustusele peaksid mõtlema kõik autoomanikud, kes tahavad ootamatute õnnetuste tagajärjed võimalikult väikese närvi- ja rahakuluga kõrvaldada.


Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.