Lapsi kindlustatakse üha rohkem, vanemaid inimesi veel pigem vähe

[Dagmar Gilden | 05.05]

Laste kindlustamise tava on üha rohkem hoogu kogumas. Eriti peavad kindlustust oluliseks need lapsevanemad, kelle laps tegeleb mõne harrastusega. „Seesamis moodustavad sporditraumad lastega toimunud traumadest koguni 44%. Näiteks tegelevad paljud lapsed jalgpalliga, mis on üsna aktiivne mäng ja mille käigus ikka vigastusi kipub tekkima,“ rääkis Seesami varakindlustuse tootejuht Dagmar Gilden.

Kuna peagi on algamas ka „batuudihooaeg“, siis tasub enne laste hüppama minekut üheskoos üle korrata ka peamised ohutusreeglid. „Batuudil juhtunud traumade arv kasvab kahjuks iga aastaga. Et õnnetusi ära hoida, soovitame lastele rääkida, et nad ei läheks hüppama mitmekesi ega võtaks batuudile kaasa mänguasju. Lapsevanemad võiksid jälgida, et batuudid oleksid terved, kindlalt kinnitatud ning ümbritsetud turvavõrguga,“ selgitas Gilden, lisades, „lapsevanematel tasub olla tähelepanelik ja märgata ohte, ent samas tuleb lapsi kindlasti liikuma julgustada.“

Kui laste kindlustamise trend üha kasvab, siis pere kindlustamisel mõeldakse vähem vanavanemate peale. „Meie statistika näitab, et õnnetusi vanemate inimestega juhtub üsna sageli, millest peamised on olmetraumad ja kukkumised. Samuti võib vanainimese õnnetu kukkumise tagajärjel tekkinud vigastuse taastusravi võtta palju rohkem aega ja raha, kui lapse vigastuse ravi. See on ka üks põhjustest, miks näiteks Seesami perekindlustuse raames saab õnnetusjuhtumi vastu kindlustada kõiki pereliikmeid, ka vanaemasid ja vanaisasid,“ rääkis Gilden.

Vanemad inimesed, kellel on õnnetusjuhtumikindlustus olemas, on selle üldjuhul ise vormistanud.  „Vanemad inimesed, kes end kindlustavad on üldiselt tegusad, töötavad ja vitaalsed inimesed. Seda, et näiteks täiskasvanud lapsed oma vanemaid kindlustaksid, ei ole veel väga märgata, kuid see võimalus on perekindlustuse raames täiesti olemas,“ kinnitas Gilden.

Seesami perekindlustus on ainus omataoline toode Eesti kindlustusturul, mille raames saab ühe lepinguga ning soodsamalt vormistada nii kodukindlustuse kui ka õnnetusjuhtumikindlustuse kõikidele pereliikmetele. Lisainfo: http://perekindlustus.ee/


Kindlustusteenuse pakkuja on Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, mille kaubamärgiks Eestis on Seesam. Tutvu enne ostu sooritamist lepingutingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.
Nõustun
Teie kasutuskogemuse parandamiseks kasutame veebilehel küpsiseid. Lisateavet küpsiste kohta saab lugeda siit.